0212 347 06 66

     
 

 

 
     

 

           
       


  Bilgi
 

Kılcal damar çatlamaları hassas cilde sahip olmadan mı kaynaklanıyor?

Kılcal damar çatlamaları" güneş hasarları sonucu meydana gelir ve genetiktir. Dermatologlar, bu damarların birçoğunu basit bir uygulama ile alabilirler. Ancak, her zaman Solar Defense System ürünlerinde olduğu gibi en az SPF 15 içeren güneş koruyucusu kullanarak ciltte oluşabilecek güneş hasarlarını engellemek mümkündür.
 
Sivilcelerime müdahale etmek için evde ne yapabilirim?

Mükemmel cilt bakımı ve hijyen, akne oluşumuna sebep olan aşırı yağı ve bakterileri temizlemek için çok önemlidir. Dermalogica ürünleri yağsız ve suda çözünebilir olduklarından sivilcelenmeye müsait ciltler için idealdir. Cildin her yeri daima ılık su ile (sıcak değil) temizlenerek sıkı bir rejim takip edilmelidir. Hemen ardından genellikle yağlı cildin nemsiz kaldığı düşünülerek, Dermalogica Active Moist veya Oil Control Lotion gibi bir düzenleyici ve yağsız nemlendirici ile devam edilmelidir. Eksfoliasyonu artırmak için Gentle Cream Exfoliant ve/veya Skin Renewal Booster, derinlemesine temizlik için Skin Refining Masque kullanılması cildin yenilenmesine ve sivilcelerin azalmasına yardımcı olur. Mevcut sivilceler için; Anti-bac Cooling Masque, yosunlu çinko tripleksi ve mentol ile cildi rahatlatan maske kullanılabilir. 
 
Günlük cilt bakımım veya makyajım cildimi hassaslaştırıyor olabilir mi?

Tüm cilt tipleri, özellikle çevresel etkilere duyarlı ciltler birçok kişide iritasyona sebep olan ve sık kullanılan şu maddeleri kesinlikle kullanmamalıdır: Suni kokular, Lanolin, SD Alkol, suni renklendirici ve mineral yağlar. Birçok firma ucuz ve kolay elde edilebildikleri için bu maddeleri kullanırlar. Tüm Dermalogica formülleri cilt bakım sisteminde mümkün olan en yüksek standardı sunma vaadine bağlı kalarak yüksek cilt yararlarına sahip maddeler ile formüle edilirler. Tabii ki dünyanın en iyi formülü bile eğer çevresel kirleticilere ve bakterilere açık bir paketleme sistemi ile (özellikle kavanoz) ambalajlanırsa çok etkili olamaz. Genellikle bu ürünler daha fazla koruyucu ve birkaç günlük kullanımdan sonra sokulan parmak yada plastik spatuladan dolayı çok yüksek seviyede bakteri içerirler.
 
Artık hiç güneşlenmiyorum neden güneş koruyucusu kullanmalıyım?

Her ne kadar güneş fobiniz olsa da düşündüğünüzden daha fazla UV ışınlarına maruz kalıyorsunuz. Arabanıza yürürken, araba kullanırken, kısa süreli hava almak için dışarıya çıktığınızda, tehlikeli UV ışınları cildinize zarar verir. (Eğer düzenli güneş koruyucusu kullanmıyorsanız, araba kullanırken yüzünüzün güneş gören tarafının çok daha fazla erken yaşlanma izleri taşıdığını fark edeceksiniz).

Hava bulutlu olsa da yaz kış her sabah güneş koruyucusu kullanmayı ihmal etmeyin-Dermalogica  Solar Defense Booster spf30 nemlendirici ve fondotenle birlikte kullanıldığında ideal bir güneş koruma ürünüdür. Dermalogica'nın herhangi bir nemlendiricisi ile karıştırıldığında SPF 17 koruma sağlar. 
 
Cilt kanseri riski altında olduğumu nasıl anlarım ?

Herkes cilt kanseri olma riski taşır. Yaşam boyu korumasız güneşe maruz kalan ve genetik olarak açık tenli ciltler için bu risk daha yüksektir. 18 yaşından önce geçirilmiş ciddi güneş yanıkları, cilt kanseri ve zamansız yaşlanma riskini ikiye katlar. Bu sebeple, çocukların nazik cildini korumak çok önemlidir.
Aniden oluşan, asimetrik, dış kenarları koyu ortası açık renkli, rengi değişen ve 6 mm'den daha büyük bir lezyon farkettiğinizde derhal dermatoloğunuzla görüşün. 
 
Dermalogica Solar Defense System'ı doğru tercih yapan nedir ?

Dermalogica; içeriklerle ilgili yapılan araştırmalardaki öncülüğü ile güneş koruma teknolojisinde son gelişmelerden emin olmakla kalmaz aynı zamanda nem kaybına, serbest radikallere ve iritasyona karşı erişilmesi güç cilt bakım kalitesine sahip formüller sunar. Örneğin; içeriklerden Avobenzone (Parsol 1789), cilt kanseri ile zamansız yaşlanmaya sebep olan ve durdurulamayan UVA ışınlarını engelleyerek devrim yaratan bir maddedir. E ve C vitaminleri ise cildi serbest radikallere karşı korur.

Ayrıca; Dermalogica, kimyasal madde içermeyen iki güneş koruyucusu ile hassas ciltlere özel ürünler de sunuyor: Ultra Sensitive Face Block SPF 25 ve Full Spectrum Block SPF15. Her iki üründe güneşin en zararlı ışınlarını yansıtır ve en hassas cilt durumları için de idealdir.
 
Hamilelik cildi nasıl etkiler ?

Hamilelik, vücudun birçok değişikliğe uğramasından dolayı sıkıntılı bir dönem olabilir. Bu değişikliklerin sizi nasıl etkileyeceğini önceden bilmek, sorunlarla başa çıkmanızda yardımcı olacaktır. Örneğin; kuru kaşıntılı bir cildin, UltraRich Body Cream gibi zengin bir kremin ve sabunsuz temizleyici Conditoning Body Wash'un yumuşatıcı etkilerinden yararlanmaya ihtiyacı vardır. Öte yandan, güneşten tam anlamıyla korunuyor olmak hormonal değişikliklerin kalıcı lekelenmelere sebep olma olasılığından dolayı çok önemlidir.

Bu dönemde yapacağınız vitamin takviyesi sadece bebeğin besin ihtiyaçlarını karşılamak için değil aynı zamanda cildiniz için de çok önemlidir. Vitamin takviyesi almadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Örneğin; E vitamini ve çinkonun çatlakları azalttığı C vitamininin kollajen oluşumuna yardımcı olarak cildi gerginleştirdiği gözlemlenmiştir. 
 

Doğum Kontrol Haplarının Ciltte ne gibi etkileri vardır?

Doğum kontrol haplarının hamileliğe çok benzer etkileri vardır ve aynı tip sorunlara sebep olurlar. Her ne kadar belirtiler ve derecesi kişiden kişiye değişse de, doğum kontrol hapı kullanan kadınlar güneş ışınlarına karşı daha duyarlı olup, güneşten korunmamaları durumunda kalıcı cilt lekelerine sahip olurlar. Bu dönemde; Dermalogica Solar Defense System'da yer alan ürünler gibi nemlendirici bazlı en azından SPF 15 koruma faktörlü güneş koruyucusu kullanmak gerekir.

Doğum kontrol hapları ciltte yağ salgılanmasının artmasına ve sivilcelenmeye de sebep olur. Bu sorun, ciltte akneye sebep olan bakteriyi temizleyerek yağ salgılanmasını kontrol eden Oil Control Lotion ile çözümlenebilir. Ciltte hissedilen nemsizlik sorunu ise nemlendirici maske ve her gün cilde uygun nemlendirici kullanımı ile çözümlenebilir.

Cildinizde meydana gelen değişiklikler nedeniyle cilt bakım rejiminizde yapmanız gereken değişiklikler konusunda cilt bakım terapistinize danışın.
 


 

Güzellik bakımlı olunca güzeldir.

Şeyhmus & Davut Kuaför

                 

The Plaza Hotel
Barbaros Bulvarı No :137  BALMUMCU - ISTANBUL
Telefon : +90 212 347 06 66

seyhmus@seyhmus-davut.com      davut@seyhmus-davut.com